Partnerklubbene stiller opp: Rælingen HK tok initiativ til Spleis for Romerike Ravens – Ravens

Partnerklubbene stiller opp: Rælingen HK tok initiativ til Spleis for Romerike Ravens

Romerike Ravens befinner seg i en alvorlig økonomisk situasjon, og klubbens framtid er nå avhengig av støtte fra både privatpersoner, idrettslag og næringsliv. Som en tydelig støttespiller har Rælingen Håndballklubb, en av Ravens ni partnerklubber, tatt initiativ til å etablere en Spleis-innsamling for å bidra til å sikre videre drift.

Leder i Rælingen HK, Kathrine Raadim, understreker hvor viktig Romerike Ravens er for hele regionen, langt utover eliteserielaget alene.

– Alle klubber kjemper jo sin egen kamp for å samle inn midler til drift, men for oss er Romerike Ravens svært viktig. Å ha Ravens som et topplag vi kan samles rundt, og ikke minst som kan inspirere unge spillere i vår klubb og i andre klubber på Romerike, er helt avgjørende, sier Raadim.

https://spleis.no/romerikeravens

Romerike Ravens har i flere år vært et samlingspunkt for jente- og kvinnehåndballen i regionen. Som toppklubb i REMA 1000-ligaen representerer laget et mål å strekke seg etter for unge spillere, samtidig som samarbeidet med partnerklubbene bidrar til utvikling, kompetansedeling og rekruttering i bredden.

– Bredden trenger Ravens. Uten et sterkt topplag mister vi både inspirasjon og en viktig utviklingsarena for talentene våre, fortsetter Raadim.

Den økonomiske situasjonen Ravens nå står i, setter denne helheten i fare. Derfor oppfordrer Rælingen HK, sammen med Ravens, alle som har et hjerte for lokal idrett, til å bidra.

– Dette handler ikke bare om ett lag, men om framtiden til håndballen på Romerike. Vi håper både privatpersoner, klubber og næringslivet ser verdien av å støtte opp om Ravens i denne krevende perioden, sier Raadim.

Spleis-innsamlingen er ett av flere tiltak som nå settes i gang for å sikre at Romerike Ravens kan fullføre sesongen og fortsette arbeidet med å være et samlende topplag for regionen.

Et knippe historiske bilder